Celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera
Působí na člověka komplexně a dokáže výrazně ovlivnit kvalitu života nejen lidem s handicapy, ale i běžné populace.
Nabízí širokou škálu relaxačních technik k uvolnění stresu a fyzického i psychického napětí.
Jedinečnou metodu vám představí samotný autor a muzikoterapeut s více jak třicetiletou zkušeností, PaedDr. Lubomír Holzer.
Vstup volný.
O lektorovi
PaedDr. Lubomír Holzer
Muzikoterapeut, speciální pedagog, profesionální umělec, odborný garant, lektor a supervizor muzikoterapie. Vytvořil vlastní hudební styl, intuitivní přímou hudbu, vznikající v přítomném okamžiku a na daném místě. Je rovněž autorem a hybatelem původní muzikoterapeutické metody, spadající plně do oblasti celostní muzikoterapie. Řečenou tzv. "LH Metodu" celostní muzikoterapie dále rozvíjí, provádí, učí a šíří všude, kde ho můžete potkat.
O metodě
Celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera (CMLH)
Metoda CMLH vychází z celostního přístupu ke světu i člověku. Působí vždy komplexně a okamžitě na fyzickou, psychickou, emoční, sociální, energetickou i duševní složku lidského bytí.
CMLH pracuje v oboru přírodních akustických zákonů a využívá nástroje v tzv. přirozeném ladění, které z pohledu celostní muzikoterapie nejadekvátněji odpovídají přirozenému nastavení lidského organismu. Muzikoterapeutické nástroje jsou z přírodních materiálů a vyráběné ručně, vynikají plným a bohatým zvukem. Takovým parametrům vyhovují nástroje lidové, staré evropské a mimoevropské hudební nástroje (bubny djembé, rámové bubny, perkuse, tibetské mísy, brumle, lidové flétny ad.)
Při muzikoterapii dochází k rychlému zklidnění klientů, navození stavu hluboké relaxace, postupnému odeznění emočních, psychických i tělesných tenzí. Měřitelnými hodnotami jsou zpomalení a zklidnění tepové a dechové frekvence, ustálení krevního tlaku. U klientů s poruchami chování pozorujeme zklidnění agresivity a celkové uvolnění. Celostní muzikoterapie pracuje také s lidmi s mentálním postižením, kombinovanými vadami či psychickými onemocněním, Parkinsonovou, Alzheimerovou nemocí, aj. Účinně se uplatňuje i u ostatní populace jako prevence vyhoření nebo podpora při zvládání zátěžových a stresových situací.
Tato akce vznikla s přispěním Státního fondu kultury v rámci projektu Podzim expresivních terapií: Síla umění.